Doğru Palto Ve Kaban Seçimi

Kış Aylarında Hangi Tarz Palto Ve Kaban Giymeliyiz.? En Doğru Palto Ve Kaban Tercihleri Nelerdir

Doğru Palto Ve Kaban Seçimi

Doğru Palto ve Kaban Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kış aylarında dış giyimde en çok öne çıkan paltolar ve kabanlardır. Çoğu zaman sokaktayken içinize ne giydiğinizden ziyade kabanınızın, ceketinizin, paltonuzun nasıl göründüğü önemli hale gelir. Bu nedenle, hem sizi yansıtan, hem kaliteli, hem soğuktan sizi koruyabilecek hem de görsel açıdan zengin paltolar ve kabanları seçmek daha doğru bir seçim olacaktır.

Kaban seçiminde ve kabanlarınızı koruyarak daha uzun süre kullanabilmenizde bazı önemli detaylar vardır. Bu detaylara hakim olarak hem yüksek meblağlar ödeyerek satın alınabilen bu kabanları ve paltoları koruyabilir ve uzun yıllar kullanabilir, hem de kendinize en uygun ürünü seçebilirsiniz.

İşte, Kaban ve Paltolar İçin Püf Noktalar!

  • Kaban Ya Da Paltolarınızı Mümkün Mertebe Asmaya Özen Gösterin

Paltolar hem evde sıkça ve basitçe yıkayamadığımız ve çoğu zaman kuru temizlemeye gönderdiğimiz, hem de buruş kırış olduğunda kolaylıkla ütüleyemediğimiz parçalardandır. Bu nedenle, aslında pek çok kıyafetimizi gelişigüzel bir yerlere bırakabiliyor olsak da, paltolara biraz daha özen göstermek gerekir. Çünkü paltolar kırıştığında dokusunda kırılmalar yaşanabilir ve görselliğindeki o muntazamlık ve güzellik maalesef ki sekteye uğrayabilir. Böyle bir durumda da, paltoyu eski haline getirmek sizi daha çok uğraştırır. Tüm bunlarla uğraşmamak için paltonuzu asarak muhafaza ederseniz, uzun yıllar ürününüzü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

  • Kabanlarınız Yazın Kaldırmak İstediğinizde Ya Da Gittiğiniz Bir Yerde Asamadığınızda İçin Dıştan İçe Katlayın

Kabanlar oldukça yer kaplayan parçalardır. Yaz mevsimi geldiğinde de eğer ki yeriniz yoksa ve kabanlarınızı uygun bir şekilde kışa kadar kaldırmak istediğinizde, kabanları dıştan içe katlamakta fayda vardır. Aynı şekilde, kışın dışarı çıktığınızda kabanınızı asacak bir yer bulamamışsanız, genellikle paltoları katlayarak bir yerde muhafaza ederiz. Yine böyle bir durumda da kabanınızı katlarken iç astar kısmı dışarıya gelecek şekilde, dıştan içe katlamalısınız. Böylelikle paltonuzu koyduğunuz yerin durumunu bilemediğiniz için paltonun dışında herhangi bir lekelenme vb. gibi durumları ortadan kaldırabilir, paltoyu daha uzun süre koyabilirsiniz.

  • Seçtiğiniz Paltolarınız Hareket Alanınızı Kısıtlamasın

Bir paltodaki en önemli şeylerin başında üzerinize yakışması gelir. Bu doğrudur, ancak en önemli şeylerden birisi de o paltonun içinde rahat hareket edebilmektir. Palto genellikle kıyafetlerin üzerine giyileceğinden zaten biraz daha geniştir. Ancak kollar paltoda kişinin üzerine tam oturur. Eğer ki paltonuzu giydiğinizde kollar sizi sıkıyor ve rahat edemiyorsanız, bu palto aslında size çok uygun olmayabilir. Görselliği üstün, size çok yakışmış ve tam olmuş gibi görünüyor olsa da, kollarınız palto içinde rahat hareket edemiyorsa, bu paltoyu almayı tercih ederseniz ilerde pişmanlık yaşayabilirsiniz. Bu nedenle palto seçiminde mutlaka içindeki hareketini kontrol edip, kollarınızı rahatça oynatabiliyor musunuz buna dikkat edin.

  • Kendinize ve Vücut Tipinize Uygun Palto ve Kaban Seçimi Yapın

Kendi zevk ve beğenilerinize uygun palto ve kaban bulmak çok önemlidir. Tabi ki öncelik olarak kendi beğenilerinize uygun paltolar tercih etmelisiniz. Zaten paltolar zamansız parçalardır ve uzun yıllar sizinle birliktedir. Sezon trendleri her ne kadar önemli olsa da, size en çok yakışanı bularak palto almak doğru olacaktır.

Her insanın vücut tipi farklıdır. Bu nedenle de beğendiğiniz bir palto ya da kaban sizin üzerinizde çok güzel de durabilir, hiç uygun olmayabilir de… Başkasında çok güzel duran bir palto size yakışmayabilir, sizde harika duran bir kaban başkasına oturmayabilir. Bu nedenle, kaban ya da palto, hatta ceket seçimi yaparken vücut tipinize uygun olanı almanız çok önemlidir.

  • Eğer ki kum saati vücut tipine sahipseniz;

Kum saati vücut tipinde, kişinin göğüs ve kalça kısmı geniş, beli incedir. Bu tarz bir vücut tipine sahip kişiler daha çok belden oturtmalı modelleri tercih etmelidir. Çünkü mevcut vücut tipi oldukça kadınsı ve seksapel bir görünüm oluşturduğundan, bu kadındı görüntüyü kaybetmemek için belden oturtmalı modeller uygun olacaktır.

  • Eğer ki armut vücut tipine sahipseniz;

Armut vücut tipinde, kişinin kalça kısmı vücudunun diğer bölümlerine göre daha geniştir. Dolayısıyla bel daha ince görünümdedir ve göğüsler daha küçüktür.  Bu tarz bir vücut tipine sahip kişiler daha çok bele vurgu yapan, vücuda oturan, çoğu zamanda da belden kuşaklı modeller tercih etmelidir. Bu sayede bel kısmı daha ince görünecek, kadınsı görünüm üst düzeye çıkarılacaktır. Ayrıca şallar sayesinde daha orantılı bir görünüm elde edilebilir.   

  • Eğer ki büyük göğüslere sahipseniz;

Büyük göğüslere sahip kişiler, kesinlikle göğüsleri daha da büyük gösterecek detaylara sahip olan kürklü, işlemeli, düğmeli modellerden uzak durmalıdır. Çünkü bu tarz seçimler yapılırsa, kişi kilolu görünebilir. Fermuarlı kabanlar bu vücut tarzı için daha uygundur.

  • Eğer ki büyük bedenseniz;

Büyük bedene sahip kadınlar daha kadınsı bir görünüm için A kesim kabanlar tercih etmelidir. Kürklü, aşırı işlemeli modellerden uzak durmalıdır, aksi halde kilolu görünüm oluşturabilir.  

  • Eğer ki kısa boyluysanız;

Kısa boylu bir kadınsanız, bacak boyunuzu daha uzun gösterebilecek kısa boy kaban ve palto tercih edilmelidir. Geniş modellerden uzak durulmalıdır. Aksi halde daha kısa görünüm oluşturabilir.

Bir Emoji Bırakın

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0