E Devlet Dask Sorgulama

E Devlet Üzerinden Dask Sorgulayabilir Veya Daskınız Henüz Yoksa Dask Başvurusunda Bulunabilirsiniz. E Devlet Üzerinden Dask Başvurusu Yapmak İçin Makalemize Göz Atın.

E Devlet Dask Sorgulama

E Devlet DASK Poliçe Sorgulama


Artık Zorunlu Deprem Sigortanızı e devlet üzerinden sorgulayabileceğinizi biliyor muydunuz?
Doğal Afet Sigortaları Kurumu olan DASK, 1999 Marmara Depremi ile gündeme gelen zorunlu deprem sigortasının genel adıdır. Zorunlu Deprem Sigortası, deprem sonucunda oluşan yangın, tsunami gibi afetlerin doğrudan neden olacağı maddi zararları, poliçenizde belirtilmiş olan limitler dahilinde nakit olarak karşılar. Yani, binanız ne kadar görürse görsün teminat altındadır. Siz de sigortanızın olup olmadığını veya daha ayrıntılı bilgileri öğrenebilirsiniz.


Sorgulama yapmanız için öncelikle e devlete giriş yapmalısınız. Ardından Doğal Afet Sigortalar Kurumu sekmesindeki “Poliçe Sorgulama” ya tıklayın. Bununla uğraşmak istemiyorsanız arama kısmına sadece Dask Poliçe sorgulama da yazabilirsiniz.
Gelen sayfada aktif bir poliçeniz varsa direkt görünecektir. Bütün bilgileri ve detayları buradan bulabilirsiniz. Sadece aktif olanları da görmüyorsunuz. Seçenekler arasında; “hepsi, vadesi dolmuş ve iptal edilmiş poliçeler” de bulunuyor.


Ülkemizin neredeyse tamamı aktif deprem fay hatlarının üzerinde yer alıyor. Bu yüzden de herkesin bu poliçeye ihtiyacı var demek yanlış olmayacaktır. Eğer sizin de binalarınız böyle doğal afetler yüzünden zarar görürse, sigorta devreye girecektir. Böylece zarara uğramayacaksınız.


Eğer, Doğal Afet Sigortaları Kurumu’na kayıtlı bir poliçeniz yoksa mutlaka yaptırmalısınız. Çünkü ne zaman ne olacağını bilemezsiniz. En ufak bir depremde binalar yıkılabiliyor, tsunami birçok yere zarar verebiliyor. Bunlardan en az hasarla kurtulmak için sigorta yaptırmalısınız. Zorunlu deprem sigortası yaptırırsanız en azından zararlarınız karşılanmış olur.

Sizlere bu yazımızda E Devlet DASK Sorgulama ve E Devlet Dask Başvuru Hakkında bilgi verdik. Umarız işinize yaramıştır
 

Bir Emoji Bırakın

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0