E Devlet Sokak Aydınlatma Şikayetinde Bulunma

E Devlet Üzerinden Sokağınızda Yanmayan Aydınlatmaların Şikayetini Yapabilirsiniz. Peki E Devletten Aydınlatma Şikayetinde Nasıl Bulunabilirim Diyorsanız İşte Detaylar

E Devlet Sokak Aydınlatma Şikayetinde Bulunma

E Devlet Sokak Aydınlatma Şikayeti


Aydınlatma şikâyetinde bulunmak artık çok kolay. Herhangi bir yeri aramanız veya herhangi bir yere gitmeniz gerekmiyor. Eğer sokağınızdaki aydınlatmalarda arıza olursa saniyesinde e devlet sistemi yardımıyla yetkililere iletebilirsiniz. Bu hizmeti kullanarak sokak aydınlatmalarına yönelik en ufak bir arızayı veya şikayetinizi sistem üzerinden gönderebiliyorsunuz. Böylece dağıtım şirketleri sizin şikâyetlerinizi değerlendirebilir ve güncel olarak sorunlardan haberdar olurlar.
E devlete Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü kurumu altına eklenen bu hizmet ile aydınlatma şikayet başvurunuzu yapabilirsiniz ve aynı zamanda bu başvurularınızı da takip edebilirsiniz.

Sizin şikayetinizi mutlaka değerlendirip geri dönüş yapmak zorundalar çünkü kanuna göre dağıtım şirketleri sokaktaki aydınlatma arızalarını mutlaka gidermek zorundalar. Eğer gidermezlerse direk başına 500 TL idari para cezası kesiliyor.
Böyle bir sorunla karşı karşıya kalmamak adına dağıtım şirketleri, e devlete eklenmiş olan aydınlatma şikayet başvurularını düzenli olarak takip etmek zorundadır.

 


E Devletten Aydınlatma Şikayetinde Nasıl Bulunurum?


Dağıtım şirketlerine, arızalanan sokak aydınlatmaları ile ilgili şikayetlerinizi belirtmek için öncelikle e devlete giriş yapmalısınız. Ardından arama kısmına “Aydınlatma Şikayetleri” yazmanız gerekiyor. Daha sonra karşınıza gelen şikayet formunda kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, il, ilçe gibi başvuruya esas bilgilerin mutlaka doldurulması gerekiyor. Şikayetinizin ne olduğunu yazdıktan sonra yollayabilirsiniz. Cevaplanması için şirkete bir aylık süre tanınıyor.
Bu hizmet sayesinde artık arızalar daha çabuk gideriliyor ve dağıtım şirketleri de arızaların takibini rahatlıkla yapabiliyor.
 

 

E Devlet Aydınlatma Şikayetinde Bulunmak İçin Tıklayın

Bir Emoji Bırakın

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0