E Devlet Soy Ağacı Sorgulama

E Devlet Soy Ağacı Sorgulama Aile büyüklerini, aile geçmişini ortaya çıkarmak ve yeni bilgiler öğrenmek isteyen herkes e devlet üzerinden bu sorgulamayı rahatlıkla yapabilir

E Devlet Soy Ağacı Sorgulama

E Devlette Soy Ağacı Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

            E devletin “sorgulama” seçenekleri arasına yeni eklenenlerden birisi soy ağacı sorgulamadır. Oldukça eski tarihlere kadar giden kayıtlar sayesinde, sizden önceki birçok kuşağınızı görme şansınız bulunuyor. En önemlisi de soyunuzun tam olarak nereye dayandığını resmi bir şekilde görebiliyorsunuz.

            Aile büyüklerini, aile geçmişini ortaya çıkarmak ve yeni bilgiler öğrenmek isteyen herkes e devlet üzerinden bu sorgulamayı rahatlıkla yapabilir. Tek yapmaları gereken e devlete kendi bilgileriyle girmektir. Ardından arama butonuna “soy ağacı sorgulama” yazarak veya Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün altında yer alan “Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama”  bağlantısına tıklayabilirsiniz.

            Annenizin ve babanızın neredeyse üç dört kuşak öncesine kadar giden kayıtlar biraz kafa karıştırabilir ama anneniz ve babanız için de oldukça merak uyandırıcı bir sorgulama olabilir.

Peki, karşınıza çıkan bilgiler tam olarak nedir?

            Soy ağacı sorgulaması sonucunda karşınıza bir tablo çıkıyor. Bu tabloda bahsedilen kişinin size yakınlık derecesi (örneğin babasının babasının annesi), adı ve soyadı, anne ve baba adı, nerede ve kaç yılında doğduğu, kayıtlı olduğu il, medeni hali ve yaşayıp yaşamadığı bilgisi yer alıyor. Oldukça ayrıntılı olan bu tablo aslında dikkatle incelendiğinde basit ve anlaşılır olduğunu fark edeceğiniz bir tablodur.

            Eğer siz de e devlet üzerinden kendi bilgilerinizi kullanarak siteye girerseniz ve dediğimiz aşamaları uygulayarak bu sorgulamayı yaparsanız, o zaman alt soyunuzu oldukça iyi öğrenebilirsiniz.

E Devlet Soy Ağacı Sorgulama İçin Tıklayın

Yazar Gülden Metin' Teşekkürler..

Bir Emoji Bırakın

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0