E Devlete Her Gün Onlarca Yeni Özellik Ekleniyor

E Devlete Her Gün Onlarca Yeni Özellik Ekleniyor. Artık Bütün İşlerimizi E Devlet Üzerinden Kolayca Yapabiliriz. Detaylar İçin Makalemizi Okuyabilirsiniz.

E Devlete Her Gün Onlarca Yeni Özellik Ekleniyor

E Devlete Sürekli Yeni Hizmet Ekleniyor


E devlet birçok açıdan hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Çünkü birçok işimizi internet üzerinden halledebiliyoruz. E devlette birçok hizmet bulunuyor. Ama sürekli yeni hizmetler de eklenmeye devam ediyor. E devlet sayesinde neredeyse bütün işlerimizi internet üzerinden halledebilir hale geldik. Örneğin, ÖSYM ile ilgili bir işleminiz var, ÖSYM sitesi yerine detaylı bilgilere de ulaşabileceğiniz e devleti kullanabilirsiniz. Ya da yeni kimlik almanız gerekiyor. Başvuru için e devleti kullanabilirsiniz. Herhangi bir yeri aramanıza ya da gitmenize gerek yok.


Peki, E Devletteki Yeni Hizmetler Ne İşe Yarıyor?


E devletteki başvuru sistemleri sayesinde birçok hizmet ve birime e başvuru kabulü yapılıyor. E başvuru sayesinde de zamandan ve mekândan tasarruf edebiliyoruz. Mesela, e devlet üzerinden kaymakamlıklar; “Muhtaçlık ve Bakım Belgelerinin Uygunluğunun Araştırılması”, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarına Şahıs ve Sermaye Şirketleri; “İş Deneyim Belgesinin Düzenlenmesi” gibi hizmetler için e-başvuruları kabul ediyor. Bu, işi olanlar için oldukça önemli bir kolaylıktır.

Ayrıca evli bir kadın soyadı değişikliğini de e devlet üzerinde yapabiliyor. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne ait “Evli Kadının Kocasının Soyadı ile Birlikte Önceki Soyadını Kullanması” ya da boşanmış bir eş için “Boşandığı Eşinin Soyadını Kullanmasına İzin Verilen Kadının, Evlenmeden Önceki Soyadıyla Eşinin Soyadını Birlikte Kullanması” hizmetleri yer alıyor. Kişi, kendisi için hangisini yapmak istiyorsa o hizmeti seçebiliyor ve başvuruları hemen alınabiliyor. Bunlar gibi birçok hizmeti barındıran e devlet büyümeye ve hizmetlerini artırmaya devam ediyor.
 

Bir Emoji Bırakın

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0