E Devletten Ehliyet Ceza Sorgulama

Artık E Devlet Üzerinden Ehliyete Yazılan Cezaları Sorgulayabilirsiniz. Üstelik Bunu Yapmak Sadece 1 Dakikanızı Alacak. Ehliyete Yazılan Cezaları Sorgulama İçin Yazımızın Devamını Okuyabilirsiniz.

E Devletten Ehliyet Ceza Sorgulama

Ehliyet Ceza Sorgulama


E devlet, trafikle ilgili birçok hizmet bulunduruyor. Bu hizmetler arasında sürücü belgesi ve ceza sorgulama da yer alıyor. Örneğin, bir ceza aldıysanız bu cezayla ilgili bütün detayları e devletten öğrenebiliyorsunuz. Böylece son ödeme tarihini kaçırmamış olursunuz. Ayrıca sürücü belgenizle ilgili de bütün detayları görebilirsiniz.


Ehliyete Yazılan Ceza Sorgulama


Trafik cezası yediğiniz zaman, bu belge, sisteme otomatik olarak girildiği için siz de anında e devlet üzerinden görebiliyorsunuz. Örneğin, iki gün önce trafik cezası yediniz ama detayları hatırlamıyorsunuz. Bunun takibini nasıl yapabilirsiniz? Bu yazımızda size bunu anlatıyoruz.
Öncelikle e devlete kendi bilgilerinizle giriş yapıyorsunuz. Ardından Emniyet Genel Müdürlüğü sekmesine gelin ve orada yer alan “Sürücü Belgesi ve Şahıslara Yazılan Ceza Sorgulama” bağlantısına tıklayın. Gerekli yerleri doldurduktan sonra karşınıza sürücü belgenizle ilgili bilgiler gelir. Böylece adınıza yazılmış bir ceza varsa, ceza puanınız bulunuyorsa bunları görebilirsiniz. Aynı zamanda sürücü belgenizi ne zaman aldınız en son geçerlilik tarihi ne zaman gibi bilgileri de görebiliyorsunuz.
Şunu da unutmamak lazım ki TC ile ehliyet sorguladığınız zaman görüntülenen cezalar son bir yıla ait cezalar olur. Daha öncesinde bir trafik ihlalinde bulunduysanız ve sisteme girmişse, bunu öğrenmek için en yakın trafik şubesine gitmeniz gerekir.
Adınıza yazılmış cezaları ödemek için de Gelir İdare Başkanlığı’nın web sitesinden veya nakit olarak PTT şubelerinden ya da bankalardan yararlanabilirsiniz.
 

Ehliyete Yazılan Cezaları Sorgulamak İçin Tıklayın.

Bir Emoji Bırakın

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0