E Devletten Hes Kodu Nasıl Alınır

Hayat Eve Sığar Kodu Artık Hemen Hemen Heryerde Kullanılması Şart Oldu. Hemen HES Kodunuzu Alın. HES Kodunuzu Almanız İçin Yapmanız Gerekenler

E Devletten Hes Kodu Nasıl Alınır

E Devlet Hes Kodu Nasıl Alınır ?

HES Kodu Nedir


Neredeyse bir yıl önce yurt dışında ortaya çıkan ve yaklaşık on aydır da ülkemizde görülen Covid-19 virüsü birdenbire bütün hayatlarımızı değiştirdi. Önce önü kesilebilir gibi görülürken artık dibimize kadar gelmiş durumda. Her an bu virüsü kapma ihtimaliyle yaşıyoruz. Bu yüzden de e devlet bize oldukça önemli bir hizmet sunuyor: HES kodu.
HES (Hayat Eve Sığar), bir telefon uygulamasıdır ve çevrenizde covide yakalanmış kişilerin oranını gösteren bir alt yapısı vardır. Covid testi yaptıranların ve pozitif olup, risk grubuna girenlerin takibinin kolayca yapılabilmesi için bütün vatandaşların HES koduna sahip olması zorunludur.


HES Kodu, birçok binaya girişte sorulan bir koddur ve bu koda sahip olmayanlar hiçbir yere giriş yapamazlar. Çünkü bu kod sorgulandığı zaman riskli olup olmadığınız belli oluyor.


Peki, E Devlet HES Kodu Nasıl Alınır ?


E devlet bize HES kodunu almak için gerekli hizmeti ayağımıza getirdi. Öncelikle e devlete kendi bilgilerinizle giriş yapmalısınız. Ardından arama kısmına HES kodu üretme yazsanız da aradığınız yere ulaşabilirsiniz. İlgili sayfa açıldığında yeni kod üretme kısmına gelerek HES kodu üretebilirsiniz. Evet, bütün yapmanız gerekenler bu kadar. Artık bir HES kodunuz var. Bu edindiğiniz HES kodunu en son ne zamana kadar geçerli olduğunu da görebiliyorsunuz. Bir yere giriş yapmanız gerektiğinde bu kodu söylediğiniz zaman sizin risk taşıyıp taşımadığınız sistemde belli oluyor ve bir riskiniz yoksa o zaman giriş yapabiliyorsunuz. Böylece, en azından, toplu alanlarda HES kodu sayesinde covide yakalanmış olanlar tarafından riskimiz azalıyor.

 

E Devlet HES Kodu Almak İçin Tıklayın.
 

Bir Emoji Bırakın

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0