Korona Virüs Işığında Gelişen Moda Akımı

Korona virüs, hayatımızın her anında çok büyük değişikliklere neden oldu. Hemen her alanı son derece etkileyen bu pandemi halinden tabi ki moda da nasibini aldı. Tabi ki korona virüs nedeniyle talepler geçen yıllara göre azaldı ve dünyadaki sağlık sorunu nedeniyle lojistik hizmetlerinde de sorunlar meydana geldi. Hal böyle olunca, büyük markalar sektöre güçlü şekilde girmek isteseler de, aslında 2020 yılında pek çok marka istediği gibi sektöre giriş yapamadı ve moda sektörü korona virüsten çok etkilendi

Korona Virüs Işığında Gelişen Moda Akımı
Korona Virüs Işığında Gelişen Moda Akımı
Korona Virüs Işığında Gelişen Moda Akımı
Korona Virüs Işığında Gelişen Moda Akımı
Korona Virüs Işığında Gelişen Moda Akımı

Korona Virüs Işığında Gelişen Moda Akımı!

Korona virüs, hayatımızın her anında çok büyük değişikliklere neden oldu. Hemen her alanı son derece etkileyen bu pandemi halinden tabi ki moda da nasibini aldı. Tabi ki korona virüs nedeniyle talepler geçen yıllara göre azaldı ve dünyadaki sağlık sorunu nedeniyle lojistik hizmetlerinde de sorunlar meydana geldi. Hal böyle olunca, büyük markalar sektöre güçlü şekilde girmek isteseler de, aslında 2020 yılında pek çok marka istediği gibi sektöre giriş yapamadı ve moda sektörü korona virüsten çok etkilendi.

Buna rağmen, insanlar bu virüsle yaşamayı öğrendiklerinde, moda sektörü için çok büyük bir kapı açılmış oldu. Çünkü maskeler hayatımıza girmişken, bu maskelerin kıyafetler ile kombinlenecek şekilde tasarlanması da kaçınılmaz oldu. Çok büyük markalar, ya daha önce geliştirmiş olduğu maske modellerini tekrardan öne çıkardı ya da bambaşka şekillerde maskeler tasarladı. Üstelik bu moda akımı o denli gelişti ki, hayatımızın her anında ve her yerde maske takmak zorunlu hale geldi ve çoğu kişi de tıbbi maskeler ile gezerken kendilerine bu maskeleri pek yakıştıramadığından farklı arayışları oldu. Bu arayışlara en güzel cevap ise, işte bu moda tasarımları ile hayatımıza girmiş olan markalardan geldi. Kıyafetlere uyumlu, görsel açıdan zengin, aynı zamanda koruyuculuğu da yüksek maskeler üreten markalar, artık yeni normalleşme süreci diye aktarılan bu döneme bu şekilde uyum sağlamış oldu.

Gelin ve Damatlar Dahi Bu Yeni Tasarlanan ve Gelinliğe Uyumlu Maskeleri Tercih Ediyor!

İnsanların hayatlarında çok önemli birkaç gelişme olur. Bunlardan birisi de kuşkusuz ki evlendikleri gündür. Tabi ki hiçbir gelin damat, çekilen fotoğraflarına yıllar sonra baktıklarında maskelerden yüzü gözükmeyen ve hastane görüntüsü gibi olan fotoğraflar görmez istemezler. Bunu düşünen modacılar, özellikle de gelin damada özel olarak tasarlanan, özel işlemeler ile bezenmiş maskeleri piyasaya sürdüler. En çok talep gören maske türlerinden biri olan bu maskeler, gelinliğe uygun şekilde beyaz ve göz alıcı işlemeler ile tasarlanarak gelinlere ithafen hazırlandı. Aynı şekilde, damatlara uygun olacak şekilde, koyu renk ve çoğunlukla siyah olarak hazırlanan, günün anlam ve önemine uygun maskeler modacılar tarafından piyasaya sürüldü. Maske takmak zorunda kalan gelin damada en azından o günleri daha güzel hatırlayacakları bir görsel sunmuş olan modacılar, sektördeki bu açığı güzel şekilde kapattılar.

Günlük Hayatta Keyifle Kullanılacak Birbirinden Güzel Maskeler Artık Hayatımızda!

Maske kullanımı hemen hemen herkes tarafından artık benimsenmiş durumda. Hal böyle olunca, günlük yaşamda herkeste maske görmeye alışkın hale geldik. Ancak tıbbi maskeleri takmak yerine, hem kendilerini iyi şekilde korumak hem de görsel açıdan daha güzel bir bütünlük sağlamak isteyenler farklı tarz ve modellerdeki maskelere yöneldi. Artık piyasada siyahtan kırmıza, pembeden mora, lacivertten yeşile ve aklınıza gelebilecek hemen her renkte maske bulmak mümkün. Üstelik bu maskeler sadece farklı renklerde üretilmiyor.

Renklerin yanı sıra pötikareli desenlerden asimetrik çizgilere sahip modellere, çizgi film karakterleri ile bezenmiş olan modellerden farklı desenler ile geliştirilmiş modellere kadar çok geniş bir seçenek ile bu maskeler raflardaki yerini almış durumda. Ayrıca ilk zamanlardaki hazırlıksız yakalanmanın verdiği olumsuz durumlar nedeniyle maske bulunamaması gibi bir durum artık söz konusu değil. Her yerde maskelere rahatlıklara ulaşılabiliyor ve kimse maskelerden mahrum değil.

Sadece Maskeler Değil, Giyim Tarzları Da Korona Virüs İle Değişime Başladı!

Korona virüsün hayatımıza kattı ekstra şey sadece maskeler değil. Maskelerin yanı sıra, insanların giyim tarzlarında da büyük değişiklikler meydana gelmeye başladı. Üretim sektörleri halen fiili olarak iş yerlerinde çalışmaya devam etseler de, geçmiş dönemlerden farklı olarak artık evden çalışma fazlasıyla öne çıkmaya başladı. Evden çalışmanın getirdiği en büyük farklılık ise, evde pijamaları ile oturamayacak olan ya da oturmak istemeyen kişilerin daha rahat, konforlu, uzun süre giyilebilecek ve daha uzun zamanda eskiyebilecek kıyafet arayışları oldu. Üstelik sadece evde çalışanlar için değil, en azından kalabalık ortamlara girmeden temiz hava almak, yürüyüş yapmak isteyenler için de bu tarz konforu daha yüksek kıyafetler öne çıkmaya başladı. Bu nedenle markalar da insanların bu isteklerine uygun kıyafetlerin üretilmesine artık daha çok ağırlık vermeye başladı ve ilerleyen zamanlarda da moda bu şekilde ilerleyecek gibi görünüyor.

Tüketiciler artık aldıkları ürünlerin daha uzun süre kullanabilecekleri şekilde üretilmiş olan kaliteli ürünler olmasını bekliyor. Yani aslında, az alalım ama öz alalım dönemine giriyoruz diyebiliriz. Üstelik bunu yaparken kişilerin beğenileri de ortadan kalkmış değil. Bu nedenle, tüketiciler hem kaliteden ödün vermeyelim ancak stilimizi de yansıtan zamansız parçalar alalım telaşındalar. Bu tarz parçaların tabi ki farklı ürünler ile daha çok kombin yapılabilecek ürünlerden olması beklentisi de oldukça yüksek.  Bu nedenle de modacılar artık piyasanın bu beklentisini karşılayacak ürün modelleri ile piyasalardaki yerini alaca ve modaya da bu şekilde yön verecek gibi görünüyor.

Bir Emoji Bırakın

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0