Yeni Kimlik Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Yeni Kimlik Kartı E Devletten Başvurulur mu Sorusuna Yanıt Olarak Sizlere Bu Yazımızda, Yeni Kimlik Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır Anlattık.

Yeni Kimlik Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Yeni Kimlik Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

            Kimlik kartımızda ciddi anlamda bir değişiklik yapıldı. Ayrıca bu kimlik kartının yenilenmesi de herkese zorunlu tutuldu. Peki, zorunlu tutulan bu değişim için yeni kimlik kartı başvurusunu nasıl yapabilirsiniz? İşte şimdi, size bunun cevabını verdiğimiz yazımızı okuyabilirsiniz.

            Kimlik kartları artık çipli ve üzerinde eskisi kadar bilgi içermeyen küçük kartlara dönüştü. Kimlik kartı başvuru için randevuyu ALO 199 Çağrı Merkezini arayarak veya Genel Müdürlük web sitesi üzerinden başvuru kısmından alabilirsiniz. Eğer Genel Müdürlüğün web sitesinden randevu alacaksanız, açılan sayfada “TC Kimlik Kartı Randevu Al” yazısına tıklayın. Gelen bilgilendirme yazısını okuyarak “Kabul Ediyorum” u işaretleyin. Açılan sayfada size adınız, soyadınız, kimlik numaranız, telefon numaranız, e-mail adresiniz ve güvenlik kodu sorulacaktır. Bu soruları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun. Daha sonra randevu almak istediğiniz bölgeyi seçin. Kimin için randevu alıyorsanız onu seçin ve ardından saati ve tarihi belirleyin.  Gönderilen onay kodunu girdikten sonra randevunuz alınmış olacaktır.

            Kimlik değişimi için sizden istenen belge ise son altı ay içerisinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraftır. Kimlik kartı için on beş yaşını tamamlamış herkes şahsen başvuru yapmalıdır.  Eğer on beş yaşından küçük bir çocuğun kimliği değiştirilecek ise de çocukların yanında ancak anne veya babasının bulunması şartıyla teslimi yapılır.

            Kimlik kartı değişimi sırasında eğer daha önce parmak iziniz alınmadıysa parmak iziniz alınır ve sisteme işlenir. Parmak iziniz zaten sistemde bulunuyorsa da o kullanılır. Bu yeni kimlik kartlarının geçerlilik süresi ise 10 yıldır.

Yeni Kimlik Kartı Başvurusu İçin Tıklayın

Yazar Gülden Metin'e Teşekkürler..

Bir Emoji Bırakın

like
2
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0